توافقات هسته اى و سكوت در قبال زندان و شكنجه و اعدام

11028972_957516870972533_3464402445137322192_n 615232ghatleam21-460x290 11535935_943373309053556_1909550342743442282_n

#Nuclear agreement and political prisoners in #Iran

توافقات هسته اى و سكوت در قبال زندان و شكنجه و اعدام

دولتهاي پنج به علاوه يك  بالاخره با رژيم  اسلامي حاكم بر ايران به توافقات اوليه در رابطه با فعاليتهاى  هسته اى رسيده و توافقنامه اى را امضا كردند. طبعا  مجبور شدن رژيم به امضا توافقنامه و لغو تحريمهاى اقتصادى كه قرار است پس از تایید شورای امنیت سازمان ملل  به اجرا گذاشته شود به نفع مردم ايران است. در طول اين سالها و تحت همين  تحريم هاي اقتصادي در حاليكه زندگى مجلل سران رژيم مجللتر شده و ميلياردها به حساب هاى بانكيشان اضافه ميكردند, مردم  حتي بيشتر از قبل تحت فشار گراني و فقر بوده   از خريد حد اقل مايحتاج  از جمله  داروهاي ضرورى عاجز بودند. دولتهاى ذينفع به جاى تحريم سياسى از جمله بستن سفارتخانه ها و ايزوله كردن رژيم در سازمانهاى جهانى و مسدود كردن  ارتباطات ديپلماتيك سران رژيم , دست به تحريمهاي اقتصادي زدند كه در اين ميان مردم ايران در واقع قربانيان اصلي اين تحريمها بوده اند

در طول تمام مدت مذاكرات,   رسانه هاي جهانى لحظه به لحظه اين مذاكرات را منعكس ميكردند اما در كنار آن  هيچگونه اشاره اى به  فاجعه اعدامهاى روزانه نميكردند.  دولتهاى پنج به علاوه يك و سازمانهاى جهانى  و رسانه هاي وابسته به آنها حاضر نبودند در هيچ موردى به نقض حقوق انسانى در ايران اشاره كنند  و در مورد  ماشين كشتار جمعي رژيم و اعدامهاي  روزانه صحبت كرده   و فشارى به رژيم بياورند؛  به قول خودشان  نميخواستند ” مذاكرات اتمى قربانى شود” .    آمار بالاى اعدامها تحت رياست حسن روحانى كه در طول پانزده سال اخير بي سابقه بوده است , نامه هاى زندانيان سياسي و خانواده هايشان, شكنجه و زندان هزاران هزار زن و مرد و نوجوان در ايران , هيچكدام قرار نبود مورد توجه قرار بگيرد. محمد جواد ظريف  در مصاحبه با بي بى سى وقيحانه ميگويد ” خوشحالم درکشوری زندگی می کنم که مخالفان من آزادی بیان دارند” .   اين جنايتكاران يك روز  بعد از توافقشان   به بند 7سالن 12 زندان اوین  يورش بردند. خبرنگار بي بي سي  حتي سوالي در مورد مخالفان رژيم در زندان  و شكنجه و اعدام اين زندانيان نميكند.   اصلاح طلبان رژيم و طرفدارانشان در وصف روحانى و ” اقدامات بزرگش” هلهله و شادي كرده  و روزنامه نگاران و ” صاحب نظران”  مداح رژيم  در طول مدت مذاكرات و پس  از آن در رسانه هاى خارج از كشور  از هر فرصتى براي تمجيد از روحانى استفاده كرده اند و وقتي هم در مورد آزادى زندانيان سياسي  صحبت ميكنند تمام صحبتشان  در مورد  رفع حصر موسوى و كروبى است.

فشارها بر رژيم و سازمانهاى جهانى در رابطه با نقض حقوق انسانى  و شكنجه و زندان و احكام اعدام در ايران بايد وسيعتر شود  و خواهد شد. رژيم به خوبى ميداند مردم هر چه وسيعتر براى حق و حقوقشان مبارزه خواهند كرد و اجازه نخواهند داد از  آزادى زندانيان سياسي  چشم پوشى شود. سران رژيم از جمله خامنه اى در صحبتهايشان به موضوع به قول خودشان ” سناريوهاى حقوق بشرى” و فشارى كه در آينده و پس از توافقات اتمى بر روى رژيم خواهد آمد اشاره ميكنند.

در طول كل حاكميت رژيم هرگز خواست آزادى زندانيان سياسي و مبارزه عليه اعدام  به اين ميزان  وسيع  و مطرح نبوده است. هيچ كدام از جناحهاى رژيم و هيچ توافق اتمى قادر به متوقف كردن اين مبارزه نبوده و نخواهد بود.

شيوا محبوبى

سخنگوى كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسي در ايران

شانزدهم جولاى ٢٠١٥

www.iranpoliticalprisoners.com

Advertisements

About shivamahbobi

Women's rights activist and spokesperson for ​ Campaign to Free Political Prisoners in Iran (CFPPI), former political prisoner ,TV producer and presenter

Posted on July 17, 2015, in Political Prisoners - زندانيان سياسى, فارسى and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: