حكم رويا صابرى نژاد شهروند انگليسى – ايرانى به هفت سال تقليل يافت

حكم رويا صابرى نژاد شهروند انگليسى – ايرانى

به هفت سال تقليل يافته و به زندان اوين منتقل شده است

Roya-1Small

رويا صابرى نژاد نوبخت, زنى كه شهروند انگلستان نيز ميباشد و ابتدا به بيست سال زندان در ايران محكوم شده بود همراه با تعدادى ديگر از فعالين سايبرى چندي پيش تجديد محاكمه شده و بنابر اخبار حكمش به هفت سال تقليل يافته است. كما اينكه خبر تجديد محاكمه رويا چند ماه قبل انتشار يافت اما تا حال هيچگونه حكم كتبى در رابطه با تقليل حكمش ابلاغ نگرديده است و شفاها به او گفته اند حكمش به هفت سال تغيير كرده است. در عين حال, سه ماه پيش رويا صابري نژاد را از زندان شهر رى به زندان اوين منتقل كردند. رويا ماهها در زندان زنان شهر رى نگه دارى شد. زندان شهر رى زندان  زنانى  است كه عمدتا  به جرم مواد مخدر وقتل دستگير شده در شرايط بسيار غير انسانى نگهداري ميشوند و روزانه مورد ضرب و شتم  و توهين مامورين زندان قرار ميگيرند.

لازم به ياد اورى است كه رويا در ماه اكتبر ٢٠١٣ جهت ديدار خانواده اش به ايران ميرود و يك هفته پس از ورودش به ايران در شيراز دستگير ميشود. رژيم رويا را به جرم اينكه در صفحه فيس بوك خود در مورد رژيم نوشته است باز داشت كرد و در تاريخ چهاردهم آوريل ٢٠١٤, پس از پنج ماه شكنجه و فشار , به بيست سال زندان محكوم نمود. جرم رويا از سوى رژيم به قرار زير اعلام گرديد: ” توطئه علیه امنیت ملی” و ” توهین به مقدسات دین اسلام”. در دادگاه فرمايشى رويا به وكيلش گفته شد كه حق صحبت كردن و دفاع از موكلش را ندارد. رويا به همراه هفت نفر ديگر به جرم فعاليت سايبرى از سوى بيدادگاه رژيم در مجموع به ١٢٣ سال زندان محكوم شدند. رويا در طول مدت زندان تحت شكنجه هاي جسمى و روانى قرار گرفته است, از جمله, او را از دسترسى منظم به داروهاى ضروريش محروم كردند, او را مجبور كردند در حاليكه لباسهاى خيس بر تن دارد ساعتها در هواي سرد زمستان در حياط زندان بياستد و در نتيجه اين فشار رويا دچار ناراحتى كليوى گرديده است. او را در سلول انفرادى نگه داشته و ساعتهاى متوالى او را تحت بازجويى قراد داده و مورد اهانت و ضرب و شتم قرار دادند.

رويا صابرى نژاد در سال ٢٠٠٧ به انگلستان آمد و در ستاكپورت منچستر انگلستان به همراه همسرش زندگى ميكرد. تعداد زيادي از رسانه هاى انگلستان دستگيري رويا را منعكس كرده اند اما متاسفانه دولت انگلستان هيچگونه تلاش جدى براي آزادى رويا انجام نداده است.

ما از شما دعوت ميكنيم به حمايت از رويا ادامه بدهيد, طومار حمايتى را امضا كرده و به دولت انگلستان فشار بياوريد تا سريعا جهت آزادى رويا اقدام نمايند.

 http://chn.ge/1m9WZ7Y

براى اطلاعات بيشتر با شيوا محبوبى , سخنگوى  كمپينن ” رويا را آزاد كنيد” تماس بگيريد:

shiva.mahbobi@gmail.com   /  07572356661

كارزار ” رويا را آزاد كنيد”

سيزدهم جولاى ٢٠١٥

https://www.facebook.com/freeroyanow

Advertisements

About shivamahbobi

Women's rights activist and spokesperson for ​ Campaign to Free Political Prisoners in Iran (CFPPI), former political prisoner ,TV producer and presenter

Posted on July 13, 2015, in Political Prisoners - زندانيان سياسى, فارسى and tagged , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: