عضو پارلمان هلند در اعتراض به حكم سامان نسيم

saman

به دنبال تماس شراره آرام مسئول كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى در هلند با حزب سوسیالیست اين كشور در خصوص حكم اعدام سامان نسيم,  اين حزب در رابطه با وضعيت اين زندانى خواستار جوابگويى وزير خارجه هلند به سئوالاتشان در رابطه با سامان نسيم شده اند.

Jip van Dort   از حزب سوسياليت هلند در پاسخ به شراره آرام عنوان كرده است كه Harry van Bommel كه عضو پارلمان ميباشد سئوالاتى را از وزير امور خارجه به عمل اورده است. Jip van Dort   از حزب سوسياليت هلند در نامه اش نوشته است كه اميدوار هستند كه مقامات جمهورى اسلامى را از اعدام سامان نسيم منصرف نمايند.

متن ترجمه شده نامه

“””

شراره آرام عزیز،
دررابطه با موضوعی که ما دیروز تلفنی با هم صحبت کردیم، امروز Harry van Bommel عضو پارلمان، سئوالاتی را از وزیر امور خارجه بعمل آورده است. ما امیدواریم بتوانیم نظر مقامات ایرانی را در این رابطه تغییر بدهیم.
سئوالات زير را van Bommel عضو حزب سوسیالیست (sp) از وزیر امور خارجه در موردحکم اعدام سامان نسيم كرده است:
آیا شما مطلع هستید از خبر كه منتشر شده و در آن گفته شده است كه يك جوان كه از شكنجه هاي وحشتناك خود گفته است قرار است در اين هفته اعدام بشود؟  آیا این درست است که اعلام شده سامان نسیم ، کسی که محکوم به ارتکاب جرمی است که وقتی زیر سن قانونی بوده مرتکب شده است، در زمان خیلی کوتاه اعدام خواهد شد؟
۲-میتوانید شما تایید کنید که عمل مجازات اعدام،  طبق معاهدات بین المللی که ایران هم به آن متعهد است، برای افراد محکوم که زمان ارتکاب جرم زیر سن قانونی باشند، ممنوع میباشد؟
۳-میتوانید شما تایید کنید که سامان نسیم در طی پروسه بازجوئی، شکنجه شده است؟
۴-آیا شما آماده هستید که بطور مستقیم با همکاران ایرانیتان تماس بگیرید و خواستار لغو حکم اعدام و بررسی مجدد پرونده شوید؟

با احترام
jip van port

.””

كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسي از شما دعوت ميكند در هر جاى دنيا هستيد براي نجات جان سامان نسيم از دست اين جنايتكاران تلاش كنيد. در ايران در مقابل زندانها و دفاتر رسمى رژيم تجمع كنيد, در مقابل زندان اروميه , محل نگهدارى سامان نسيم, تجمع كنيد و خواستار لغو حكم اعدام سامان شويد. اگر در خارج از ايران زندگي ميكنيد با دولت , نمايندگان پارلمان و احزاب بشردوست كشور محل اقامتتان تماس بگيريد و از آنها بخواهيد رژيم را جهت لغو حكم اعدام سامان تحت فشار بگذارند. بايد هر چه سريعتر عمل كرد و جان سامان نسيم را نجات داد.

برنامه تلويزيونى در حمايت از سامان نسيم

https://www.youtube.com/watch?v=Ub5drSNjtsA

كميته مبارزه براي آزادى زندانيان سياسي

هفدهم فوريه ٢٠١٥

https://www.facebook.com/zendani.siasi

Advertisements

About shivamahbobi

Women's rights activist and spokesperson for ​ Campaign to Free Political Prisoners in Iran (CFPPI), former political prisoner ,TV producer and presenter

Posted on February 18, 2015, in Political Prisoners - زندانيان سياسى, Uncategorized, فارسى and tagged , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: