سازمان عفو بین الملل سوئد خواستار آزادی فوری بهنام ابراهیم زاده شد

اطلاعیه شماره ٢: کارزار “بهنام را آزاد کنید”

سازمان عفو بین الملل سوئد خواستار آزادی فوری بهنام ابراهیم زاده شد

سويد

بدنبال نشست افسانه وحدت سخنگوی نهاد کودکان مقدمند، با مستولین سازمان عفو بین الملل (امنستی) در سوئد، این سازمان طی نامه ای ضمن اشاره به وضعیت وخیم بهنام ابراهیم زاده، خواستار آزادی فوری و قرار گرفتن او تحت درمان و معالجه شده است. در بخشی از این نامه آمده است:” عفو بین الملل بهنام ابراهیم را یک زندانی سیاسی محسوب میکند. ایشان یک مدافع حقوق بشر هستند که تنها به خاطر فعالیت مدنی در عرصه حقوق گارگران و حقوق کودکان دستگیر شده اند

روز ٨ دی، برابر با ٢٩ دسامبر افسانه وحدت از طرف کمپین “بهنام را آزاد کنید” با اليزابت لوفگرن سخنگوي سازمان عفو بین الملل “امنستي” در سوئد و برتيل اتوسون مسئول اتحاديه هاي كارگري این سازمان در شهر استکهلم دیدار داشت. بدلیل وضعیت نگران کننده بهنام ایراهیم زاده ، این دیدار به طور اضطراری انجام گرفت. در این نشست افسانه وحدت در مورد وضعیت کارگران زندانی و فعالین حقوق انسانی در زندانهای حکومت اسلامی و بطور ویژه در مورد وضعیت بهنام ابراهیم زاده توضیحاتی داد. از جمله او در مورد وضعیت غیر انسانی در زندانها و بدتر شدن هر روزه آن، وضعیت بد غذایی و بهداشت زندانها و محرومیت زندانیان از درمان بعنوان بخشی از شکنجه و آزار زندانیان توضیحاتی داد. افسانه وحدت بویژه در مورد بهنام ابراهیم زاده، اعتصاب غذای وی بخاطر انتقالش به بند زندانیانی که قتلی کرده اند و اذیت و آزارش در زندان و وضعیت وخیم جسمانی اش بدنبال شکنجه های درون زندان و بعد از اعتصاب غذایی که داشته است، صحبت کرد و بر اهمیت حمایتی جهانی از این فعال کارگری زندانی تاکید گذاشت. در عکس العمل به سخنان افسانه وحدت، خام الیزابت با توضیح اینکه معمولا عفو بین الملل در پرونده های خصوصی دخالت نمیکند، بر اهمیت پرونده بهنام ابراهیم زاده و حمایت از او تاکید گذاشت. نتیجه این نشست تهیه نامه ای در حمایت از بهنام و محکومت رژیم اسلامی در قبال رفتارش با کارگران زندانی، زندانیان سیاسی و وضع اسفبار زندانها خطاب به مقامات مسئول جمهوری اسالمی، خامنه ای، روحانی رئیس جمهور، مجلس اسلامی و لاریجانی رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی بود. که همانجا این نامه توسط پست و اینترنتی برای آنها ارسال گردید.

کمپین “بهنام را آزاد کنید” از سوی سه نهاد کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی، کمپین برای آزادی کارگران زندانی، کودکان مقدمند در ٦ دی برابر با ٢٧ دسامبر اعلام شده است. کمپین برای آزادی بهنام ابراهیم زاده ادامه دارد. نامه بهنام ابراهیم زاده در مورد وضعیت خودش و وضعیت زندانیان در زندان رجایی شهر به زبانهای مختلف ترجمه و برای نهادهای کارگری و انساندوست در سراسر جهان ارسال شده است. به هر شکلی که میتوانید با کمپین “بهنام را آزاد کنید” همکاری کنید.

كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى

كمپين برای آزادی کارگران زندانی

نهاد كودكان مقدمند

​http://zendanisiasi.wordpress.com

http://free-them-now.com

http://childrenfirstnow.com

 ضمیمه: ترجمه فارسی نامه حمایت سازمان عفو بین الملل (امنستی) سوئد از بهنام ابراهیم زاده

استکهلم, ٢٩ دسامبر ٢٠١٤

به :حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران

طبق اخبار رسیده به ما مطلع گشتیم که وضع سلامتی آقای بهنام ابراهیم زاده بسیار وخیم است؛ ایشان از تاریخ ٣ دسمبر ٢٠١٤ در اعتصاب غذا به سر میبرند.

بنا به اخبار رسیده آقای ابراهیم زاده در زندان منتقل شده اند و اکنون به بندی فرستاده شده اند که متهمین به قتل و قاچاق مواد مخدر نگهداری میشوند؛ شرایط این بند به شدت نا مطلوب هستند و جان ایشان در خطر است. ایشان در اعتراض به شرایط زندان دست به اعتصاب غذا زده اند.

بنا بر اخبار رسیده اوضاع سلامتی ایشان به خاطر شکنجه هایی که متحمل شده بودند فی الواقع بسیاروخیم بود. ایشان دچار نارسایی کلیوی هستند اما با این حال از خدمات درمانی محروم گردیده اند. به علاوه فرزند ایشان از بیماری سرطان رنج میبرند.

عفو بین الملل بهنام ابراهیم را یک زندانی سیاسی محسوب میکند. ایشان یک مدافع حقوق بشر هستند که تنها به خاطر فعالیت مدنی در عرصه حقوق گارگران و حقوق کودکان دستگیر شده اند.

بهنام اکنون چهار سال از پنج سال محکومیت خویش را سپری کرده و قرار است در ماه مارس ٢٠١٥ آزاد شود.

من خواهان آزادی بلافاصله ایشان بر مبنای ملاحضات انساندوستانه هستم تا بتواند در کنار فرزند خود باشد و همچنین به معالجه پزشکی دسترسی داشته باشد.

الیزابت لوفگرن

عفو بین الملل ، بخش سوئد

انتظار پاسخ سریع شما را داریم.

عفو بین الملل شعبه سوئد

کپی این نامه برای خامنه ای، صادق لاریجانی رئیس مجلس اسلامی، علی لاریجانی رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ارسال شده است. (ترجمه: سیاوش آذری ، کمپین برای آزادی کارگران زندانی)

Advertisements

About shivamahbobi

Women's rights activist and spokesperson for ​ Campaign to Free Political Prisoners in Iran (CFPPI), former political prisoner ,TV producer and presenter

Posted on January 2, 2015, in Political Prisoners - زندانيان سياسى, فارسى and tagged . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: