آيا اين صحنه يك فيلم سينمايى است؟

97517_7011

در اخبار امده بود كه گروه اسلامى  داعش به منزل  يك خانواده در  شهر موصل يورش برده و  تمام اعضای خانواده و ۲۴ نفر از مهمانان آنها را قتل عام کردند. اغلب میهمان‌ها  همكلاسيهاى دختر این خانواده بودند که در جشن  فارغ التحصیلی او شرکت کرده بودند. در عكسهاي مربوط به اين خبر جسد دختران جوانى را ميبينيد كه در همه جاى اين خانه در همان حالتي كه نشسته اند در خون غلطيده اند. حتى نگاه كردن به اين عكسها براى چند لحظه  غير قابل تحمل است و مغز انسان را منجمد ميكند.

 اين تنها يك خبر از صدها خبرى است كه روزانه ميخوانيم و ميبينيم. سربريدن مردان و زنان و كودكان در مناطق مختلف عراق, فتوا براى ختنه كردن دختران و فروختن زنان و تجاوز به انها به عنوان پاداش جهاديها تنها چند نمونه  كار اين جنايتكاران است.  در يك مورد  داعش ۵۱۰ زن کرد اقلیت ایزدی را به مبلغ هر زن ۱۰۰ هزار دینار عراقی فروخته بود.   براى پاداش جهاد شان  از تعداد ۵۱۰ زن کرد اسیر شده تعداد ۱۶۰ نفر از زنان اسیر را داعش برای نیروهای خود در کشور سوریه به عنوان هديه  فرستاده اند, تعدادى از زنان كه حاضر به قبول اين كار نشده اند به طرز فجيعى به قتل رسيده اند. به نقل از اخبار تعدادى از زنان و كودكان ايزيدى را زنده بگور كرده اند.

 هزاران نفر كه در كوههاى  سنجار  بدون آب و غذا و سرپناه  آواره شده  و در معرض خطر مرگ قرار گرفته اند آينده اى براى خود نميبينند  و احتمالا مردن در اين كوهها را به كشته شدن به دست داعش ترجيح ميدهند.  ديدن چهره كودكانى كه  همراه خانواده هايشان آواره هستند و احتمالا در ذهن كودكانه شان هيچ   توضيحى براى اين وضع موجود پيدا نكرده  و با نگرانى و تشويش روزها را سپرى ميكنند قلب هر انسانى را به درد مياورد.

اخبار جنايات گروه اسلامى داعش  و عكسهايش در مقابل چشمان ناباور جهان هر روزه دارد اتفاق ميافتد. همه از خود سئوال ميكنند مگر چنين كشتار علنى و وحشيانه اى امكان پذير است؟  كليپها  و عكسها ى اين جنايات  بيشتر به صحنه هاي فيلم شبيه است تا واقعيت. جنايتكارى,  ضد انسانى و ضد زن بودن اسلاميها براى بسيارى عيان است , نكته اى كه غير قابل باور ميباشد اينست كه چگونه دنيا اجازه ميدهد كه در انتهاي قرن بيست و يكم چنين وحشيگرى عيان و آشكارى صورت بگيرد؟

صحنه ها و كشت و كشتارى كه ميبينيم صرفا حمله به هزاران انسان در عراق و سوريه نيست, اين حمله و توهين به بشريت متمدن است. طبعا منظورم از بشريت متمدن مردم دنيا است و نه دولت آمريكا و دولتهاى اروپايى دست اندركار در منظقه, اينها در مقايسه با جنايتى كه صورت گرفته هيچ حمايت و كمك رسانى به مردم نكرده اند. اما آيا بايد از اين دولتها  كه خودشان از ابتدا با رشد و  تغذيه گروه هاى اسلامى و حمله به عراق و قدرت طلبيشان در خاورميانه  چنين وضعيتى را به بار آورده اند انتظارى بيش از اين داشت؟  عراق مثال شناخته شده اى است ; پس از حمله نیروهای آمریکایی ، علاوه بر اينكه  هر روزه مردم  عراق كشته شده اند، گروه‌های اسلامی قد بلند کرده و حمله به زنان جزو فعالیت هر روزه این گروها بوده است.

دولتهای ” ابرقدرت” عامل اصلی‌ در تقویت  گروه‌های اسلامی امثال داعش  بوده و هستند چرا كه‌‌‌ به این وسیله می‌توانند کنترل و قدرت را از مردم بگیرند, شیرازه جامعه را از هم بپاشند و شرایطی به‌‌‌ وجود بياورند که مردم به جای انقلاب و  مبارزه  برای احقاق آزادی و رفاه و برابری صرفا به این فکر کنند كه چگونه روزانه جانشان را از دست بمب گذاریها و کشتارها نجات بدهند. در اين سناريو همین ” ابر قدرتها” به عنوان نجات دهنده ظاهر میشوند. واقعا مضحک و در عین حل غم انگيز است كه بانی‌ اصلی‌ از هم گسیختن زندگی‌ مردم در نقش ناجی و حافظ امنيت ظاهر میشود. اين سناريويى است كه  دولتهاى دست اندكار در منظقه پياده ميكنند.

براى متوقف كردن وحشيگرى گروه اسلامى داعش بايد از مردم جهان انتظار داشته باشيم كه وسيعا عليه وحشيگرى داعش و حمايت كنندگان و بانيان مستقيم و غير مستقيم تقويت اين گروهاى اسلامى اعتراض كنند. دست به تحصن و گردهمايى بزنند, دولتها را مجبور كنند كه به نفع مردم  و عليه وحشيگرى داعش و امثال داعش دست به اقدام  عملى و موثر زده و در مقابل مردم جوابگو باشند.  در اين ميان زنان نقش برجسته اي بايد داشته باشند. در تمام مناطق تحت اشغال گروه اسلامى داعش و ساير گروههاي اسلامى  زنان اولين قربانيان بوده اند. اين وحشيگرى بايد متوقف شود. مردم متمدن دنيا بايد به  کمپين جهاني عليه زن ستيزى نيروهاى اسلامي بپيوند و با ايجاد يك اعتراض و ائتلاف جهانى جنايت پيشه گان اسلامى را به سوراخهايشان برانند .

كمك كنيد اين اعتراض و ائتلاف جهانى تقويت شود. در تجمعات  روز  بيست و هفتم سپتامبر شركت كنيد, اين تجمعات را سازماندهى كنيد,  طومار اعتراضي را امضا و تبليغ کنيد.

http://www.avaaz.org/en/petition/EU_Ban_Ki_Moon_Navi_Pillay_Catherine_Ashton_Stop_Sharia_Law/?ngoyhhb

https://www.facebook.com/anti.Isis2014?fref=ts

 

Advertisements

About shivamahbobi

Women's rights activist and spokesperson for ​ Campaign to Free Political Prisoners in Iran (CFPPI), former political prisoner ,TV producer and presenter

Posted on August 20, 2014, in فارسى, Women's Rights - زنان and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: