تفاوت من و موسوى- ملاقات موسوى و دخترش

يكى از دوستان متن زير را به نقل از فيس بوك آرش صادقى برام فرستاده بود۔ وقتى ميخواندمش طبعا از شكنجه روحي اين دو انسان بسيار ناراحت شدم چرا كه من مخالف شكنجه هستم حتى براى سران رژيم و به همين دليل شكنجه هر فردى و در هر سطحى بايد محكوم شود طبعا بايد شكنجه در ايران در هر شكل و فرمى اطلاع رسانى بشود و دست آرش صادقى درد نكند كه اين را نوشته است۔ اما وقتى سخنان دختر موسوى را ميخواندم , بي اختيار به ياد زندانيان سياسي و خانواده هايشان در دهه شصت افتادم۔ در همان زمانى كه موسوى هشت سال نخست وزير بود۔ موسوى در صحبتش در زير به دخترش گفته است:

“هیچ موجود زنده ای نمیتونه باهاشون ارتباط بگیره.حتی وقتی دوتا گربه از پنجره وارد خونه شده بودن و پدر و مادر با این دوتا گربه بازی میکردن نیروهای امنیتی این دوتا گربرو هم به ضرب گلوله کشتن.”

ياد زندانيان سياسى دهه شصت افتادم كه تحت نخست وزيرى موسوى, ماهها و سالها را در سلولهاى ” آسايشگاه” اوين گذراندند و در سكوت مطلق بودند, برخى حتى اختلال روانى پيدا كردند , خانواد ه هاى انها حتى نميدانستند كه بچه هايشان زنده هستند يا مرده۔ ياد پدر مادرهاى افتادم كه بچه هاي نازنينشان را جلو چشمشان شكنجه كردند, زندان كردند و كشتند۔, ياد بچه هاي افتادم كه با چشمان گريان پدر و مادرهايشان را از انها جدا كردند و يا در سلولهاى زندان تن شكنجه شده مادرشان را نوازش ميكردند و ۔۔۔۔ ۔۔۔۔۔  اينها همه تحت نخست وزيرى موسوى اتفاق افتاد اما ايشان تا حال در موردش اظهار پشيمانى نكرده است

موسوى در آخر در نوشته پايين گفته است” حکومتی که با خون آغاز شد با خون هم پایان میگیره و از بین میره”۔ موسوى درست ميگويد اين رژيم حكومت خون است اما سوال من اينست كه موسوى خون روى دستهاي خودش, خون جوانهايى كه تحت حاكميت خودش شكنجه و اعدام شدند را چه جورى ميخواد قايم كنه؟؟؟

تفاوت من و موسوى اينه كه من با توجه به اينكه تحت حاكميتش زندان و شكنجه شدم و بهترين دوستانم را در حالى كه ١٥- ١٦ سالشون بود اعدام كردند, هنوز مخالف شكنجه موسوى هستم, من ” دادگاهم” ١٠ دقيقه طول كشيد بدون اينكه حق حرف زدن داشته باشم اما خواهان اين هستم كه موسوى وكيل مدافع داشته باشه و در يك دادگاه عادلانه مردمى براي جناياتش عليه مردم ايران محاكمه بشود۔

اگر جنايات را فراموش كنيم دوباره تكرا رخواهند شد

شيوا محبوبى

“”

گزارش آرش صادقی

گزارش یک مکالمه چند دقیقه ای با دختر میرحسین موسوی در یک نمایشگاه عکس:

حال پدر اصلا خوب نیست متاسفانه با این وضعیت زیاد دوام نمیاره.به گفته پزشک معتمد خانوادگیمون چندتا از رگهای قلبش بسته شده و قلبش به سختی کار میکنه.
الان اگه بخوان امکان درمانش هست ولی تعمدا جلوگیری میکنن از درمانش که این خیلی خطرناکه.
اصلا به وضعیتش رسیدگی نمیکنن و جواب نمیدن.جواب آنژیو و یه سری از مدارک پزشکیش مفقود شده.
تحت فشار روحی شدیدی قرارشون دادن.هر هفته که به دیدار پدر میریم از چهرش به وضوح شکسته تر شدنش قابل رویته.
تمام پنجره های خونه رو جوش دادن که همین موضوع باعث مشکلات تنفسی برای پدر و مادر شده. به همین دلیل پدر چند وقت پیش اقدام به شکستن یکی از شیشه های پنجره کردن.نیروهای امنیتی بعد از اطلاع از این موضوع اومدن و برای پنجره حفاظ غیر شیشه ای زدن.
هیچ موجود زنده ای نمیتونه باهاشون ارتباط بگیره.حتی وقتی دوتا گربه از پنجره وارد خونه شده بودن و پدر و مادر با این دوتا گربه بازی میکردن نیروهای امنیتی این دوتا گربرو هم به ضرب گلوله کشتن.
پدر در مورد رفع حصر گفتن:هیچ امیدی به آقای روحانی”خاتمی”وهاشمی ندارم.فقط امیدم اول به خداست و بعد به مردم.من به هیچ وجه اعتقادی به شرکت در انتخابات گذشته ریاست جمهوری نداشتم.کاندیدایی هم که از رفع حصر دم زده صرفا از نام ما به عنوان تبلیغات انتخاباتی استفاده کرده است.
پدر گفتن حکومتی که با خون آغاز شد با خون هم پایان میگیره و از بین میره.

“””

edam_mosavi_66

Advertisements

About shivamahbobi

Women's rights activist and spokesperson for ​ Campaign to Free Political Prisoners in Iran (CFPPI), former political prisoner ,TV producer and presenter

Posted on May 14, 2014, in Death Penalty - اعدام, Political Prisoners - زندانيان سياسى, فارسى and tagged . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: