کنفرانس تلفني با مقامات اتحاديه اروپا در مورد ريحانه جباري

R

عكس ريحانه جباري در زندان

خطاب به مدافعين ريحانه

امروز شنبه ۵ آوريل ۱۶ فروردين است. امروز اولين جلسه صلح و سازش در تهران برگزار ميشود. بخش اجراي احکام يعني بخش اجراي قتل و جنايت، با خانواده مقتول و خانواده ريحانه جلسه خواهند داشت. نتيجه اين جلسه ميتواند براي ريحانه سرنوشت ساز باشد.—– فايل در زير ضميمه ميباشد—

کنفرانس تلفني شيوا محبوبي با دو تن از مقامات اتحاديه اروپا در مورد ريحانه جباري

نمايندگان اتحاديه اروپا قول تماس با سفارت حکومت اسلامي در بروکسل و با مقامات حکومت اسلامي در ايران براي لغو حکم اعدام ريحانه را دادند.

به دنبال ارسال نامه از سوى كمپين نجات ريحانه به اتحاديه اروپا و كاترين آشتون, از سوى اتحاديه اروپا با شيوا محبوبى, سخنگوى كميته مبارزه براي آزادى زندانيان سياسى جهت دريافت اطلاعات بيشتر در رابطه با ريحانه تماس گرفته شد. به دنبال اين تماس روز پنجشنبه سوم اوريل ٢٠١٤ شيوا محبوبى از سوى كمپين نجات ريحانه جبارى در يك جلسه تلفنى با حضور دو نفر از اعضاي ” سرویس فعالیت خارجی اتحاديه اروپا” بخش ايران, خانم لين هاوليتوند   و آقاى روبرتو اولمى شركت كرد

   شيوا محبوبى ضمن اشاره به نامه اي كه قبلا  فراخوان دهندگان  كمپين ريحانه به همراه صد هزار امضا جمع اوري شده به اتحاديه اروپا ارسال كرده بودند  و در مورد  اضطراري بودن وضعيت ريحانه و اينكه شنبه قرار است مقامات قضايى رژيم  آخرين جلسه را  با خانواده مرتضى سربندي   ( مردى كه ريحانه  متهم به قتل او است)  داشته باشند و در صورت عدم رضايت اين خانواده , احتمال اجراي حكم اعدام ريحانه در روزهاي آتي بسيار قوى ميباشد.

شيوا محبوبى  همچنين به تحت فشار گذاشتن مادر ريحانه توسط رژيم جهت جلوگيري از انعكاس وضعيت ريحانه در رسانه ها اشاره كرد و توضيح داد كه  رژيم تلاش دارد مسئوليت اعدام ريحانه را بر دوش خانواده فرد كشته شده بگذارد در حاليكه اين خانواده به دليل از دست دادن يک عضو خانواده در شرايط روحى بدى قرار دارند و بسيار غير انسانيست كه مسئوليت تصميم براي اعدام ريحانه  كه جرمش دفاع از خودش بوده است را به تصميم اين خانواده موكول کنند. ريحانه بنابر تمام شواهد و تحقيقاتى كه شده است  در دفاع از خودش  يک ضربه به مرتضي سربندي زده و فرار کرده است;  در تمام  قوانين دنيا دفاع از خود يک دليل تخفيف در مجازات است و هيچکس نبايد بدليل دفاع از حود د رمقابل خطر تجاوز به اعدام محكوم شود; هر چند كه ما به طور كلى با عمل اعدام به هر دليلى مخالف هستيم.

شيوا محبوبى ضمن توضيح در مورد قوانين جزايى رژيم, عدم وجود  استاندارد حقوقى در دادگاههاى رژيم, استفاده رژيم از كيس ريحانه جهت ايجاد رعب و وحشت و ادامه سياست كشتار و اعدام,  به كيسهاى ديگرى مانند كبراى رحمانپور , افسانه نوروزى و سكينه آشتيانى اشاره كرد و در مورد  سياست   رژيم در همه اين كيسها و سو استفاده از وضعيت روحى – روانى خانواده فرد كشته شده را  توضيح داد. وى همينطور در مورد موثر بودن اعتراضات بين المللى از جمله اعتراض اتحاديه اروپا و تاثير گذار بودن اين اعتراضها در لغو احكام اعدام افراد نامبرده صحبت كرد.

 آقاى اولمى در مورد اينكه چرا ريحانه چاقو در كيفش حمل كرده است پرسيد و در جواب شيوا محبوبى ضمن اشاره به  اينكه رژيم تلاش دارد اين را به همه بقبولاند كه ريحانه نقشه كشتن اين فرد را داشت توضيح داد كه  ريحانه اين فرد را نميشناخت و تمام شواهد نشان ميدهد كه اين فرد براي تجاوز به ريحانه نقشه كشيده بود. در عين حال به دليل اينكه زنان و دختران جوان در ايران تحت قوانين جمهورى اسلامى احساس امنيت نميكنند  در بسياري از مواقع براي حفاظت از خودشان ممكن است در كيفشان چاقو  حمل كنند . خانم  ليتوند   در مورد اقدامات احتمالى اتحاديه اروپا در اين رابطه صحبت كرد و شيوا محبوبى ضمن اشاره به اهميت عكس العمل سريع اتحاديه اروپا,  از آنها درخواست كرد كه خواهان لغو حکم اعدام ريحانه بشوند و طوماري را كه توسط بيش از صد هزار نفردر حمايت از ريحانه امضا شده است را به عنوان يك فرياد يكصدا در حمايت از ريحانه و  درخواست قوى و وسيع  براى لغو اعدام  ريحانه در نظر بگيرند .

خانم ليتوند   در آخر اظهار داشت كه به دليل اضطرارى بودن وضعيت ريحانه، اين كيس و نكات مطرح شده توسط شيوا محبوبي را با مقامات بالاى خود مطرح كرده و با سفير رژيم در بروكسل و يا با مقامات در تهران در رابطه با لغو حكم اعدام ريحانه تا قبل از دوشنبه تماس خواهند گرفت  و نتيجه را به اطلاع كمپين نجات ريحانه خواهند رساند.

کمپين نجات ريحانه، با جمع کردن ۱۰۰۰۰۰امضا براي لغو حکم اعدام ريحانه، اين امضاها را براي کاترين اشتون، احمد شهيد و بان کي مون ارسال کرد. و ملاقات با مسئولين و مقامات دولتها براي اعمال فشار به جمهوري اسلامي ايران را براي لغو فوري حکم اعدام ريحانه ادامه خواهد داد. از همگان دعوت ميکنيم در اين حرکت مهم بين المللي حضور داشته و کمک کنند جان ريحانه را نجات دهيم.

کمپين نجات ريحانه

٣ آوريل ۲۰۱۴

براى اطلاعات بيشتر در مورد كمپين نجات ريحانه به فيسبوك زير مراجعه نماييد:

https://www.facebook.com/SaveReyhaneh


ملاقات نازنين افشين جم با احمد شهيد و صحبت در مورد ريحانه جباري

روز پنجشنبه نازنين افشين جم با احمد شهيد ملاقات کرد. او در صفحه فيس بوکي خود نوشت :
من ديروز با گزارشگر ويژه سازمان ملل در باره حقوق بشر در ايران ، دکتر احمد شهيد ملاقات کردم.
نازنين افشين جم نوشت که در اين ملاقات يک تمرکز صحبت هايش روي ريحانه جباري بوده است. دختري که در جريان دفاع از خود در مقابل قصد تجاوز يک مرد به او، با چاقو ضربه اي به اين مرد زده و اکنون به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده است.
نازانين افشين جم نوشت که در اين نشست در مورد کودکان محکوم به اعدام و سرنوشت بيش از ۱۶۰ نفر کودک در سلول مرگ با احمد شهيد حرف زده است .
او از محمدرضا حدادي ، ابومسلم سهرابي و فاطمه سال بهي که در خطر اجراي حکم هستند، حرف زده و همچنين در مورد اعدامهاي گسترده در ايران و اعدام بيش از ۷۰۰ نفر در سال ۲۰۱٣ با احمد شهيد صحبت کرده ، اعدامها در سال ۲۰۱٣ در بالاترين حد ممکن در طول ۱۵ سال گذشته در ايران بودند.
نازنين افشين جم در صفحه فيس بوک خود نوشته که با دکتر احمد شهيد درمورد سعيد ملک پور يک کانادايي – ايراني که در ايران زنداني است و همچنين در مورد موقعيت وحشتناک زندانهاي ايران و نبود امکانات پزشکي و درماني براي زندانيان بيمار به تفصيل صحبت کرده است. او همچنين در مورد سيد حسين کاظميني بروجردي، محمد پورشجريان، حسين رونقي مالکي، رضا شهابي و زانيار و لقمان مرادي و يک ليست بزرگ از زندانيان عرب اهوازي در زندانها و همچنين افغانستانيهاي زنداني در ايران با احمد شهيد حرف زده است . او همچنين مي نويسد که در نشست با حضور وزير دادگستري کانادا پيتر مک کي در مورد کمبودهاي سيستم قضايي در ايران با احمد شهيد حرف زده اند. نازنين افشين جم نوشت که ” بمن گفته شد که نامه اي از دفتر دکتر شهيد مخصوصا راجع به ريحانه جباري به مقامات ايران فرستاده ميشود.”
طي روز پنج شنبه همچنين شيوا محبوبي سخنگوى كميته مبارزه براي آزادى زندانيان سياسى
در يك کنفرانس تلفنى با حضور دو نفر از اعضاي ” سرویس فعالیت خارجی اتحاديه اروپا” بخش ايران, خانم لين هاوليتوند و آقاى روبرتو اولمى شرکت کرد و از آنها خواست فورا از حکومت اسلامي ايران درخواست توقف حکم اعدام ريحانه جباري را بکنند.
کمپين نجات ريحانه که از سوي نازنين افشين جم، شبنم اسداللهي، شادي پاوه و مينا احدي فراخوان داده شده است، ميکوشد بهر طريق ممکن جلوي اجراي حکم اعدام ريحانه جباري را بگيرد. ما تا کنون موفق به جمع آوري ۱۰۴ هزار امضا عليه اين حکم شده ايم. در کشورهاي کانادا و سوئد ، نروژ و .. از سوي ايرانيان معترض و بويژه نهاد سرشناس مادران عليه اعدام و مهوش علاسوندي مسئول اين نهاد فراخوان به ميتينگ اعتراضي داده شده، که توجه هاي زيادي را بخود جلب کرده است.
يک بخش مهم فعاليت ما تماس با نهادهاي بين المللي است.
از همگان دعوت ميکنيم به اين کمپين بزرگ براي نجات زندگي ريحانه و عليه اعدام در ايران بپيوندند.
کمپين نجات ريحانه
۴ آوريل ۲۰۱۴

هفته همبستگي با ريحانه جباري ، هفته تلاش براي لغو حکم اعدام
ريحانه جباري زن جوان ۲۶ ساله اي است که در خطر اعدام هست. ريحانه به اتهام قتل فردي به اسم مرتضي دستگير و هفت سال است که در زندان است.
ریحانه طراح دکوراسیون بود. مرتضي زمانیکه ريحانه در یک کافی شاپ مشغول مکالمه تلفنی بود، تصادفا این مکالمه را شنیده و از شغل ریحانه خبردار میشود. او از ريحانه می‌خواهد که برای انجام کار دکوراسیون به دفترش مراجعه کند. چندی بعد آنها با هم قرار میگذارند که برای نشان دادن محل و صحبت کردن در مورد کار راهی‌ دفتر کار مرتضی‌ شوند.
پس از اولين ملاقات، ریحانه سوار ماشین مرتضی براي رفتن به محل کار او جهت انجام کار ميشود ‌ در مسیر رفتن به سوی محل کار، مرتضي در مقابل یک داروخانه می‌‌ایستد و اجناسی را از داروخانه میخرد. سپس مرتضی‌ مجددا سوار اتومبیل شده و همراه ریحانه به سوی دفتر مرتضی‌ حرکت می‌کنند. پس از اینکه به محل میرسند، ریحانه متوجه میشود که آنجا محل کار نیست بلکه یک خانه متروکه است. مرتضي دو ليوان شربت روي ميز گذاشته و فورا در را مي بندد و دستش را دور کمر ريحانه گره زده و به او ميگويد راه فرار نداري! در درگيري ريحانه با مرتضي و در جريان دفاع از خود، ريحانه با چاقو به کتف مرتضي ضربه اي زده و فرار ميکند . مرتضي گويا در اثر خونريزي فوت ميکند.
آزمايشات نشان داده که آبميوه روي ميز حاوي داروي بيهوشي بوده است. ريحانه را دستگير کرده و بعد از شکنجه از او اقرار ميگيرند که قتل برنامه ريزي شده بود و حتي گفته ميشود به او گفته اند قتل سياسي بوده است.مرتضي يکي از همکاران قبلي وزارت اطلاعات بوده است.
ريحانه را به اعدام محکوم کرده اند و اکنون با تائيد اين حکم و ابلاغ آن به اجراي احکام ممکنست هر لحظه ريحانه را اعدام کنند.
ما با اعلام کمپين نجات ريحانه از همگان خواهانيم که هر کس هر امکاني دارد بکار گيرد تا ريحانه را نجات دهيم..
اگر امکان تماس با رسانه ها را داريد به همه اين خبر را بدهيد ، اگر امکان تماس با دولتها و نهادهاي حقوق بشري را داريد، با آنها تماس بگيريد، اگر امکان سازمان دادن ميتينگ و يا ارسال نامه اعتراضي را داريد اين اقدامات را فورا در دستور بگذاريد.
ما از فردا شنبه ۲۱ مارس تا شنبه ۲۸ مارس را هفته همبستگي با ريحانه اعلام ميکنيم.
شنبه ۲۸ مارس در شهرهاي مختلف دنيا ميتينگ و اعتراضاتي عليه حکم اعدام او برپا خواهيم کرد.
کمک کنيد جان اين زن جوان را نجات دهيم.
در قدم اول اين طومار اعتراضي را امضا کنيد:
https://secure.avaaz.org/en/petition/Catherine_Ashton_Ban_Ki_Moon_Ahmad_Shaheed_Save_26_year_old_woman_from_being_hanged_in_Iran/?fgoyhhb

نازنين افشين جم
شادي پاوه
شبنم اسداللهي
مينا احدي
۲۱ مارس ۲۰۱۴
تماس:
hamseda@gmail.com
minnaahadi@gmail.com​

خطاب به مدافعين ريحانه

امروز شنبه ۵ آوريل ۱۶ فروردين است. امروز اولين جلسه صلح و سازش در تهران برگزار ميشود. بخش اجراي احکام يعني بخش اجراي قتل و جنايت، با خانواده مقتول و خانواده ريحانه جلسه خواهند داشت. نتيجه اين جلسه ميتواند براي ريحانه سرنوشت ساز باشد.

پشت صحنه اين نشست ، يک جنگ واقعي در مورد زندگي ريحانه در جريان است. اين جنگ سخت و دردناک است چرا که يک حکومت از قتل اين دختر جوان دفاع ميکند. و اين بسيار مهم است.

ما کمتر از يک ماه است که درگير يک کمپين جهاني براي نجات يک دختر جوان شده ايم. دختري که اکنون ۲۶ سال دارد و هفت سال از زندگيش را پشت ميله هاي زندان جمهوري اسلامي گذرانده است. دختري که طعم تلخ زندگي در يک جامعه با يک حکومت اسلامي ضد زن و سرکوبگر را تا مغز استخوانش چشيده است.

عکس ريحانه در زندان

اگر ريحانه ساکن آلمان و يا سوئد بود، و اگر در اين کشورها متهم به قتل در جريان دفاع از خود ميشد، معلوم است که در اينجا نيز دادگاه تشکيل ميشد و معلوم است که موضوع مرگ يک انسان ديگر بررسي ميشد، اما در اين کشورها حداقل به فاکتها توجه ميشد، حداقل زنداني را براي اقرار گرفتن شکنجه نميکردند، ناخن پاي جوان ۱۹ ساله را نميکشيدند تا اقرار کند، اگر ريحانه ساکن آلمان بود، به او بدليل دفاع از خود، حتما تخفيف ميدادند اگر قتل توسط او به اثبات ميرسيد، اگر ريحانه ساکن يک کشور ديگر بود، اکنون کار به اينجا نميکشيد.

ريحانه را حکومت اسلامي گرفته، زندانبان و شکنجه گران اين حکومت او را کتک زده و اقرار گرفته اند، سوال اينست چرا؟ براي چه او را شکنجه کرده ايد، چرا ناخن پايش را کشيده ايد، اين سوالي است که جناب جمهوري اسلامي ايران بايد در محضر جامعه جهاني پاسخ دهد؟

ريحانه را در نهايت، قاضي اين حکومت به اعدام محکوم کرده است. و رئيس قوه قضاييه اين حکومت سند مرگش را امضا کرده، اکنون در روزهاي آخر، حکومت جاخالي داده و ميگويد تصميم گيرنده در مورد قتل ريحانه ، خانواده مقتول است. سوال اين است که حکم اعدام بايد لغو بشود و اين پروسه اي است مربوط به حکومت و نه خانواده مقتول!

جهت اطلاع افکار عمومي و همه کساني که اين پرونده را در جزييات دنبال ميکنند، بايد اعلام کنم، که از وقتي که در دنيا سر و صدا شده، از وقتي ميليونها نفر خبر را شنيده و بيش از ۱۰۶ هزار نفر طوماري امضا کرده اند، از وقتي از هر نقطه اين کره زمين حداقل چند نفر به اين اعدام نه گفته اند، رژيم اسلامي در ظاهر با کمال ادب و آرامش ميگويد حق خانواده سربندي است و تصميم در مورد مرگ و زندگي ريحانه در دستهاي آنها است. حکومتي که از قبل تصميمش را گرفته و با شکنجه از ريحانه اقرار گرفته و حکم به مرک او داده است. همين حکومت اکنون هم با تمام قوا و با استفاده از اراذل و اوباش و ارتش سايبري و هر آنچه در چنته دارد، به معترضين به حکم اعدام مي تازد و حمله ميکند. در پشت صحنه اراذل و اوباش حکومت اسلامي به تلويزيونهايي که در مورد ريحانه برنامه پخش ميکنند، به مردمي که در برنامه هاي تلويزيوني ماهواره ها به اين حکم اعتراض ميکنند، مي تازند و هر آنچه در چنته دارند با فحاشي و تهديد به مقابله با جنبش جهاني نجات ريحانه ميپردازند . در پشت صحنه خانواده ريحانه را تحت فشار ميگذارند و از هر کانالي که ميتوانند سعي ميکنند صداها را ساکت کنند. به فراخوان دهندگان کمپين نجات ريحانه مي تازند و آنها را تروريست خطاب ميکنند، تا اين اعتراض را که گلوي آنها را فشرده، ضعيف کنند!

چرا جمهوري اسلامي ايران اگر خواهان بخشش و نجات ريحانه است، مانع کار افراد و سازمانهايي ميشود که ميگويند ريحانه بايد نجات يابد؟ چرا شانتاژ ميکند و ميترساند، چرا رسيدگي مجدد به پرونده را اعلام نميکند؟ واقعيت اينست که رژيم اسلامي ميخواهد اعدام کند . و ما نميگذاريم.

نه ما نميگذاريم! گلوي حکومت اسلامي را نه ما بلکه حداقل ۱۰۶ هزار نفر از چين، امريکا، و کانادا و هند و سوئد و آلمان گرفته اند، ما يعني بشريت مدرن و مترقي نميگذاريم حکومت اسلامي بکشد و از قانون کذايي قصاص اش دفاع کند و در مقابل صداي اعتراض ميليونها نفر خانواده مقتول را مقصر جلوه دهد و حتي تعدادي دوستداران لغو حکم اعدام ريحانه را وادار کند، سکوت کنند و به التماس بپردازند و بما نيز بگويند آرام باشيم تا ” خانواده مقتول” ناراحت نشوند. آيا اينها درک نميکنند همه اين تشبثات تاکتيک هاي مختلف يک حکومت جنايت پيشه براي فرار از اعتراضات خرد کننده بين المللي است؟

دوستان عزيز!

اين يک نبرد است. نبردي سخت چرا که حکومتي را نشانه رفته که از اعدام با تمام قوا دفاع ميکند. چرا براي حکومت اسلامي قتل ريحانه چنين مهم است چرا که با قتل ريحانه از ريحانه ها زهر چشم ميگيرد. رژيم مقاومت ميکند چرا که در عين حال راحت نتوانسته ريحانه را بکشد و اعتراض جهاني و اعتراض در داخل ايران يک تو دهني به حکومت و لاريجاني و سيستم قضايي و قانون قصاص کذايي اينها بوده است . ديروز لوموند در مورد ريحانه نوشت و اين بهمني است که سرازير شده و حکومت اسلامي زخم خورده سعي ميکند بيشتر چنگ بزند. اينرا ما ميدانيم.

اما تنها راه نجات ريحانه اعتراض و گسترش اعتراضات است در غير اينصورت راحت و در سکوت ميکشند.

امروزشنبه در جلسه صلح و سازش اگر خانواده مقتول اصرار در قتل ريحانه بکنند، براي ما معلوم ميشود حکومت اسلامي هنوز ادب نشده و دارد دست و پا ميزند. بايد فشارها را بيشتر کرد. بايد از دولتها خواست روابط خود با اين حکومت را به لغو حکم اعدام ريحانه و لغو اعدامها موکول کنند. اين امکان پذير است اگر همه مردم بويژه ايرانيان در خارج کشور متحدانه عمل کنند.

ما يکبار براي هميشه بايد به اين حکومت اعدام و طناب دار و جنايت و وحشيگري نشان دهيم ديگر نميگذاريم بکشند و خون بريزند و بچاپند و حکومت کنند.

از احزاب و سازمانهاي اپوزيسيون، از افراد و شخصيت هاي مخالف اعدام که کماکان نظاره گر اين نبرد مهم هستند دعوت ميکنم به اين حرکت اعتراضي بپيوندند، اين يک مبارزه مهم براي نجات صدها محکوم به اعدام در ايران است. اين يک حرکت مهم براي زندگي بخشيدن به ريحانه است!

به اين کمپين بپيونديد!

مينا احدي

۵ آوريل ۲۰۱۴

—————————————————————————————————-

هفته همبستگي با ريحانه جباري ، هفته تلاش براي لغو حکم اعدام

ريحانه جباري زن جوان ۲۶ ساله اي است که در خطر اعدام هست. ريحانه به اتهام قتل فردي به اسم مرتضي دستگير و هفت سال است که در زندان است.
ریحانه طراح دکوراسیون بود. مرتضي زمانیکه ريحانه در یک کافی شاپ مشغول مکالمه تلفنی بود، تصادفا این مکالمه را شنیده و از شغل ریحانه خبردار میشود. او از ريحانه می‌خواهد که برای انجام کار دکوراسیون به دفترش مراجعه کند. چندی بعد آنها با هم قرار میگذارند که برای نشان دادن محل و صحبت کردن در مورد کار راهی‌ دفتر کار مرتضی‌ شوند.

پس از اولين ملاقات، ریحانه سوار ماشین مرتضی براي رفتن به محل کار او جهت انجام کار ميشود ‌ در مسیر رفتن به سوی محل کار، مرتضي در مقابل یک داروخانه می‌‌ایستد و اجناسی را از داروخانه میخرد. سپس مرتضی‌ مجددا سوار اتومبیل شده و همراه ریحانه به سوی دفتر مرتضی‌ حرکت می‌کنند. پس از اینکه به محل میرسند، ریحانه متوجه میشود که آنجا محل کار نیست بلکه یک خانه متروکه است.  مرتضي دو ليوان شربت روي ميز گذاشته و فورا در را مي بندد و دستش را دور کمر ريحانه گره زده و به او ميگويد راه فرار نداري! در درگيري ريحانه با مرتضي و در جريان دفاع از خود، ريحانه با چاقو به کتف مرتضي ضربه اي زده و فرار ميکند . مرتضي گويا در اثر خونريزي فوت ميکند.

آزمايشات نشان داده که آبميوه روي ميز حاوي داروي بيهوشي بوده است. ريحانه را دستگير کرده و بعد از شکنجه از او اقرار ميگيرند که قتل برنامه ريزي شده بود و حتي گفته ميشود به او گفته اند قتل سياسي بوده است.مرتضي يکي از همکاران قبلي وزارت اطلاعات بوده است.

ريحانه را به اعدام محکوم کرده اند و اکنون با تائيد اين حکم و ابلاغ آن به اجراي احکام ممکنست هر لحظه ريحانه را اعدام کنند.

ما با اعلام کمپين نجات ريحانه از همگان خواهانيم که هر کس هر امکاني دارد بکار گيرد تا ريحانه را نجات دهيم..

اگر امکان تماس با رسانه ها را داريد به همه اين خبر را بدهيد ، اگر امکان تماس با دولتها و نهادهاي حقوق بشري را داريد، با آنها تماس بگيريد، اگر امکان سازمان دادن ميتينگ و يا ارسال نامه اعتراضي را داريد اين اقدامات را فورا در دستور بگذاريد.

ما از فردا شنبه ۲۱ مارس تا شنبه ۲۸ مارس را هفته همبستگي با ريحانه اعلام ميکنيم.

شنبه ۲۸ مارس در شهرهاي مختلف دنيا ميتينگ و اعتراضاتي عليه حکم اعدام او برپا خواهيم کرد.

کمک کنيد جان اين زن جوان را نجات دهيم.

در قدم اول اين طومار اعتراضي را امضا کنيد:

https://secure.avaaz.org/en/petition/Catherine_Ashton_Ban_Ki_Moon_Ahmad_Shaheed_Save_26_year_old_woman_from_being_hanged_in_Iran/?fgoyhhb

نازنين افشين جم

شادي پاوه

شبنم اسداللهي

مينا احدي

۲۱ مارس ۲۰۱۴

تماس:

 hamseda@gmail.com

minnaahadi@gmail.com

Advertisements

About shivamahbobi

Women's rights activist and spokesperson for ​ Campaign to Free Political Prisoners in Iran (CFPPI), former political prisoner ,TV producer and presenter

Posted on April 5, 2014, in Political Prisoners - زندانيان سياسى, فارسى, Women's Rights - زنان and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: